Kinesiotaping to metoda polegająca na aplikacji na ciało plastrów, które wpływają na skórę, powięź, mięśnie, stawy, układ limfatyczny, układ nerwowy czy układ krążenia.

Kinesiotaping można skutecznie używać m. in. w bólach kręgosłupa, skręceniach stawów, stłuczeniach, przeciążeniach, bólach mięśniowych, bólach głowy, obrzękach, w korekcji wad postawy, medycynie estetycznej (blizny, zmarszczki), zaburzeniach ukrwienia, neurologii, ortopedii, dermatologii.

Kinesiotaping jest wyjątkowo łagodną i bezpieczną formą rehabilitacji. Można ją stosować u dzieci (np. w wadach postawy), kobiet w ciąży (wspomagająco dla mięśni brzucha, w bólach kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych, obrzękach limfatycznych, przeciw rozstępom), a także w przypadkach, kiedy z powodu przeciwwskazań inne formy fizjoterapii są niemożliwe do zastosowania.

Działanie przeciwbólowe - taśmy do kinesiotapingu skutecznie łagodzą ostre i chroniczne bóle bez zawartości leków czy substancji aktywnych. Dzięki temu, że są elastyczne lekko podnoszą skórę, co zmniejsza nacisk na receptory bólowe znajdujące się pod nią.

Zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych - zmniejszone ciśnienie na kanały limfatyczne zwiększa usuwanie płynów i innych substancji, które zbierają się w uszkodzonym obszarze. Dzieje się tak w przypadku urazów sportowych, ale również stanów pooperacyjnych i innych stanów zapalnych, w tym obrzęku limfatycznym.

Przyspiesza regenerację po stłuczeniach i urazach – przyspieszony odpływ krwi z zasinionych obszarów to jeden z najbardziej widocznych efektów działania plastrów do kinesiotapingu.  Dzięki przyspieszonemu odpływowi krwi, szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii. W ciągu kilku dni można zauważyć, że w miejscu gdzie przylegała taśma zasinienie jest wyraźnie mniejsze.

Przyspiesza odzyskanie pełnej sprawności, bez ograniczania zakresu ruchu - elastyczność plastrów Kinesio w połączeniu z techniką aplikacji pozwalają na zapewnienie wsparcia uszkodzonym mięśniom lub stawom bez ograniczania zakresu ruchu.

Zapobiega i łagodzi skurcze mięśni - lepsze krążenie wpływa na poprawę wymiany składników odżywczych oraz dostarczenie natlenowanej krwi do przemęczonych mięśni. Zapobiega to lub łagodzi skurcze.

Szybsza regeneracja przemęczonych mięśni - zmęczone, nadmiernie eksploatowane mięśnie zawierają po ćwiczeniach uboczne produkty fizjologiczne takie jak np. kwas mlekowy. Przyczyniają się one do powstawania bólu i sztywności oraz ograniczają możliwość kontynuowania wysiłku. Gdy plastry Kinesio używane są na danych obszarach ciała, przyspieszają usuwanie tych ubocznych produktów. Pozwala to na szybszą regenerację.

Aktywność nawet podczas kontuzji - taśmy do kinesiotapingu mogą zapobiec nadmiernemu rozciągnięciu lub ograniczyć zbyt intensywny skurcz uszkodzonych mięśni. W połączeniu z jego uśmierzającymi ból i przeciwzapalnymi właściwościami, może to pozwolić na kontynuowanie aktywności nawet podczas leczenia urazów.

Zwiększa siłę i napięcie w słabych mięśniach - plastry do kinesiotapingu zapewniają wsparcie dla mięśni oraz zwiększają ich aktywność. Można je stosować u niemowląt i małych dzieci ze słabym napięciem mięśniowym. Wpływają również na poprawę postawy ciała oraz prawidłowe poruszanie się podczas wykonywania ruchów.

Bony upominkowe

Chciałbyś podarować bliskiej osobie wyjątkowy prezent? A może zastanawiasz się jak wyróżnić lub nagrodzić pracownika?

BON UPOMINKOWY- eleganckie zaproszenie na zabiegi w Centrum Medycznym PRESPO może być idealnym pomysłem na prezent.

Bon upominkowy może być wykupiony na jeden zabieg lub serię zabiegów.Jeśli znasz gust lub potrzeby osoby, którą chcesz obdarować możesz wybrać rodzaj zabiegu. Jeśli nie - ustal tylko kwotę do wykorzystania a my doradzimy odpowiednią usługę. Możesz również pozostawić wybór obdarowanej osobie.

Promocje

Terapia falą uderzeniową w cenie promocyjnej - 70 zł zabieg na jedną okolicę.

Dla pacjentów wykupujących zabieg na więcej okolic – cena drugiej i kolejnej okolicy 50% zniżki.

Masaż limfatyczny urządzeniem Lymphastim w cenie promocyjnej przy zakupie 10 zabiegów!

36 zł – cena jednego zabiegu przy zakupie 10 zabiegów

Copyright © 2018 PRESPO sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Kiedrowicz.NET.